Bodrum’un çiçeği burnunda tiyatrosu Tiyatro Meftun, “Pinokyo” adlı çocuk oyunu ile perdelerini açtı.

Bodrum’un çiçeği burnunda tiyatrosu Tiyatro Meftun, “Pinokyo” adlı çocuk oyunu ile perdelerini açtı. 2023 Yılının sonbaharında Bodrum’da yetişmiş genç tiyatro oyuncuları tarafından kurulan Tiyatro Meftun, kurulduğu andan itibaren iki ay içerisinde “Pinokyo” adlı çocuk oyunuyla ilk ürününü verdi. Carlo Collodi’nin yüz yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında bilinen ve sevilen Pinokyo’nun Serüvenleri adlı […]

Bodrum’un çiçeği burnunda tiyatrosu Tiyatro Meftun, “Pinokyo” adlı çocuk oyunu ile perdelerini açtı.

unnamed 1 scaled

Bodrum’un çiçeği burnunda tiyatrosu Tiyatro Meftun, “Pinokyo” adlı çocuk oyunu ile perdelerini açtı.

2023 Yılının sonbaharında Bodrum’da yetişmiş genç tiyatro oyuncuları tarafından kurulan Tiyatro Meftun, kurulduğu andan itibaren iki ay içerisinde “Pinokyo” adlı çocuk oyunuyla ilk ürününü verdi.

Carlo Collodi’nin yüz yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında bilinen ve sevilen Pinokyo’nun Serüvenleri adlı eseri, tüm zamanların en çok okunan kitaplarındandır. Oğuz Arslan ve Taylan Kaya’nın uyarladığı Pinokyo adlı çocuk oyununu; 20 yılı aşkın süredir yaptığı çocuk tiyatroları ile ülkemize damga vuran yazar, yönetmen, senarist ve yapımcı Ali Atik yönetti.

Oasis içerisindeki Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sahnesinde kapalı gişe oynanan Pinokyo, çocuklar kadar, yetişkinler ve gençler tarafından da ilgiyle izlendi. Bodrum halkı, genel olarak oyunun ışık tasarımından kostümlerine, dekorlarından hikayesine kadar titizlikle her detayının düşünülmüş olduğu, ilk dakikasından sonuna kadar büyüleyici bir atmosfer içerisinde oyunun oynandığını belirttiler.

Oyun sonunda Ali Atik’in konuşması sonrası bütün salonda duygusal anlar yaşandı. Oyunun en sonunda salondaki bütün çocukları sahneye davet eden Ali Atik’e, izleyici Nabi Cücük tarafından bir metre boyunda el yapımı Pinokyo kuklası hediye edildi.

Birbirinden yetenekli, sekiz oyuncu ve iki balerin ile sahnede akıllardan silinmeyecek bir performans gösteren Tiyatro Meftun ekibi Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından çiçek yollanarak ödüllendirildi ve oyuncular konuşmalarında yeni projeleri için de hazırlıklara başladıklarını belirttiler.

10 Aralık 2023 Pazar günü prömiyerini yapan ve 17 Aralık 2023 Pazar günü saat 14.00’te oynanacak olan oyunun biletleri satışa çıktıktan üç gün sonra tükendi. Ocak ayında pazar günleri saat 14.00’te oynamaya devam edileceğini ve oyun takvimlerinin duyurulacağını belirttiler.

Yönetmen: Ali Atik

Uyarlayan: Oğuz Arslan, Taylan Kaya

Oyuncular: Can Keskin, Oğuz Arslan, Ecem Günaydın, Taylan Kaya, Evrim Saka, Çağatay İlkin, Melina Di Cristina, Aden Atik

Dansçılar: Rüya Şaver, Duru Şayık

Koreograf: Ecem Günaydın

Işık Tasarım: Coşkun Yel

Ses Efekt: Kaan Arslan, Hilmi Kiper

Dekor: Meftun Kadro

Kostüm: Ecem Günaydın, Rüya Tekin

Psikolog: Melisa Sarsılmaz

Fotoğraf: Funda Kanruk

Afiş Tasarım: Güvenç Dağüstün, Oğuz Arslan


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ