Turistik ilçenin yolu kâbus oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapılan kanalizasyon ve altyapı çalışmaları nedeniyle bugüne kadar onlarca araç çukurlara saplanarak mahsur kaldı. Araçları hasar gören vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.

Turistik ilçenin yolu kâbus oldu

turistik ilcenin yolu k bus oldu fAt5FcLC

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Kızılağaç, Yalı ve Çiftlik mahallelerindeki beş yıldızlı otellere ulaşım sağlayan turistik karayolunda 4 yıldır yapılan kanalizasyon ve altyapı çalışmaları sürücüleri canından bezdirdi.

bodrum3jpg

Özellikle kış aylarında, iki metre derinlikte açıldıktan sonra kapatılan çukurlar, sağnak yağışlarla birlikte toprağın yumuşaması ile çöküyor. Hat döşenen yerlerin etrafında şeritlerle önlem alınmayıp uyarı levhaları da konulmaması nedeniyle onlarca araç çukura ve çamura saplanıp mahsur kalıyor.

bodrum2jpg Hg59EJqkrEmwauH fXM JQ

Bugün de bir otomobil ile bir TIR hat döşenen yerdeki çukura saplanarak saatlerce mahsur kaldı, vatandalar çileden çıktı.

bodrumjpg Gqb2ogIpAEOrswBJKYM8ug

TURİSTİK YOL KABUS YOLU OLDU

Kızılağaç’tan Bodrum’daki iş yerine giden reklam ajansı sahibi Ayşegül Ülkü, “Üç mahallenin ve en az 4-5 yıldızlı otellerin personeli ve öğrenci servisleri ile turistler de Bodrum’a gitmek için bu yolu kullanıyor. Çünkü başka bir yol yok. 4 yıldır burada çekmediğimiz kalmadı. Her yıl araçların alt takımları hasar görüyor. Bugün de iki araç çukura düştü, çamura gömüldü. Yeter artık, bu ayıbı temizleyen birileri çıksın. Hem çukurları kapatsınlar hem de emniyet ve güvenlik şeritlerini çeksinler. Çünkü turistik yol kabus yolu oldu” diye konuştu.

Kaynak : Sözcü


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ