Bir diziyle hayatları değişti… Tekrarlarından bile milyonlar kazanıyorlar

Jennifer Aniston, Betty White, Ray Romano, Jerry Seinfeld… Bir dizide rol aldılar tüm hayatları değişti. Tüm bu isimler sadece iyi birer oyuncu olmakla kalmadı, aynı zamanda seçtikleri projelerle de şanslı olduklarını gösterdiler. Hatta o kadar şanslılar ki dizilerinin tekrarlarından bile milyonlar kazanmaya devam ediyorlar.

Bir diziyle hayatları değişti… Tekrarlarından bile milyonlar kazanıyorlar

bir diziyle hayatlari degisti tekrarlarindan bile milyonlar kazaniyorlar

Tüm dünyada izlenen, popüler bir dizide rol almak her oyuncunun hayalidir. Her ne kadar beyaz perdede var olmak ve hızlıca para kazanmak için sinema iyi bir tercih olsa da tüm dünyada izlenecek ve fenomen haline gelecek bir dizi, tekrarlarıyla uzun vadede daha çok para kazandırır.

Bu konuda da bazı oyuncuların şanslı olduğu yadsınamaz. İşte Jennifer Aniston’dan Bob Saget’a rol aldıkları dizilerin tekrarlarıyla rekor seviyede para kazanan oyuncular…

TED DANSON

Dizi: Cheers
Sezon sayısı: 11
Final bölümünün yayın tarihi: 20 Mayıs 1993
Tekrarlardan kazancı: Yılda 5 milyon dolar

cheersjpg

Ted Danson başarılı bir kariyere sahip ancak hiç şüphesiz en çok NBC’nin Cheers dizisindeki Sam Malone’u canlandırmasıyla dikkat çeker.

Müziğiyle ve ekrana yansıyan sıcak arkdaşlık ortamıyla dikkat çeken dizinin ilginç bir başlangıç hikayesi de var. Gösterinin yeri Bull & Finch Pub telefon rehberinden seçilmiş. Yapımcılar barın sahibi Tom Kershaw’dan dış çekim yapmasını istemiş ve Kershaw sadece 1 dolarlık bir fiyat karşılığında kabul etmiş.

Danson, bu rolünden sonra banka bakiyesini artıran birçok rol üstlendi; bunlar arasında Curb Your Enthusiasm, Bored to Death ve The Good Place de yer alıyor. Ancak Danson sadece Cheers’taki rolüyle yılda 5 milyon dolara kadar para alıyor.

BOB SAGET

Dizi: Bizim Ev (Full House)
Sezon sayısı: 8
Final bölümünün yayın tarihi: 23 Mayıs 1995
Tekrarlardan kazancı: Yılda 2 bin dolar

depophotos17391429jpg CEiYvG6Ru0O TOqjT5h76A

Bob Saget, Bizim Ev dizisinde Danny Tanner’ı canlandırdı. Dizi tüm dünyada beğeni kazansa da Saget, bir röportajında tekrarlardan aldığı çeklerin hâlâ çok fazla bir tutara ulaşmadığını söylemişti. Sorumlu yapımcı olmadığı için popüler sitcom’dan kalan kazancının 2 ila 2 bin dolar arasında olduğunu belirtmişti.

Saget, Netflix’te yayınlanan Full House yan ürünü Fuller House’tan artık muhtemelen nispeten daha fazla para kazanmaya başlamıştı. Fuller House’un beş sezonu var ancak 2019 baharında izleyici sayısının düşmesinin ardından dizi sona erdi.

Saget ise 2022 yılında hayatını kaybetti.

RAY ROMANO

Dizi: Herkes Raymond’ı Sever (Everybody Loves Raymond)
Sezon sayısı: 9
Final bölümünün yayın tarihi: 16 Mayıs 2005
Tekrarlardan kazancı: Yılda 18 milyon dolar

raymondjpg V5JbS67CmESSEZnrag0DIA

Ray Romano’nun başrolde yer aldığı dizi, dokuz sezon boyunca yayınlandı ve 2005’te sona erdi. Romano, artık telif hakkı çekleri sayesinde tüm zamanların en zengin Emmy ödüllü aktörlerinden biri. Yıldız oyuncu, yalnızca tekrarlarla yılda yaklaşık 18 milyon dolar kazanıyor ve Forbes’un zengin ünlüler listesinde yer alıyor.

DAVID HASSELHOFF

Dizi: Sahil Güvenlik (Baywatch)
Sezon sayısı: 11
Final bölümünün yayın tarihi: 14 Mayıs 2001
Tekrarlardan kazancı: Yılda 4 milyon dolar

Hiç şüphesiz televizyon tarihine damga vuran dizilerden biri de Sahil Güvenlik… Dizi, tüm dünyada en çok izlenen televizyon programlarından biri haline geldi. Hatta dünyanın en büyük kadın sembollerinden biri haline gelen Pamela Anderson’ın kariyerini başlattı. Ve genellikle gömleksiz bir şekilde gezinen Mitch’i de David Hasselhoff canlandırdı.

depophotos16984277jpg

Sahil Güvenlik bir dönem dünyanın en çok izlenen dizilerinden biriydi. Haftalık izleyici sayısı 1,1 milyara kadar ulaştı.

Baywatch diğer diziler kadar tekrar yayınlanmasa da bu, Hasselhoff’un hit diziden hâlâ hatırı sayılır bir gelir elde etmediği anlamına gelmiyor. Ünlü oyuncu, dizinin tekrarlarından yılda yaklaşık 4 milyon dolar kadar kazanıyor.

BETTY WHITE

Dizi: Altın Kızlar (Golden Girls)
Sezon sayısı: 7
Final bölümünün yayın tarihi: 9 Mayıs 1992
Tekrarlardan kazancı: Yılda 3 milyon dolar

Altın Kızlar birçok açıdan zamanının çok ilerisindeydi. 90’ların başı olabilir ama Beatrice Arthur, Betty White, Rue McClanahan ve Estelle Getty kadınlığın her yönüyle ilgili açıkça konuşuyorlardı. Üstün oyunculuk yeteneğiyle birleşen esprili senaryo, diziyi yıllar sonra da ilgi çekici hale getiriyor.

depophotos17384322jpg 32GHs9yPC0ql9CD3HGmYqg

31 Aralık 2021’de hayatını kaybeden Betty White da bu dizideki rolüyle yılda 3 milyon dolar kazandı.

Altın Kızların evi Brentwood, Kaliforniya’da bulunuyor. Jenerikte kullanılan ev, 2020 yılında 3 milyon dolara satışa çıktı. Her ne kadar dizide evin adresi Miami olsa da üçüncü sezona kadar kullanılan orijinal ev bir kasırgada hasar gördü.

JIM PARSONS

Dizi: The Big Bang Theory
Sezon sayısı: 12
Final bölümünün yayın tarihi: 16 Mayıs 2019
Tekrarlardan kazancı: Yılda 10 milyon dolar

jimparsonsjpg nDWj8SgRn0iKtHTBy1ZDIw

The Big Bang Theory’deki ilginç dahi Sheldon Cooper rolüyle Jim Parsons tüm dünyada ses getirdi. Son sezonda Parsons bölüm başına 900 bin dolar kazanıyordu. Ancak ilk üç sezonda bölüm başına en fazla 60 bin dolar kazanıyordu.

Dördüncü sezon geldiğinde, Parsons ve rol arkadaşları yeniden pazarlık yaptı ve dördüncü sezon için bölüm başına 200 bin dolar kazandı. Bundan sonra maaşları her yeni sezonda bölüm başına 50 bin dolar arttı.

Gösterinin uzun ömürlü olması ve popülerliğinin devam etmesi sayesinde Parsons, yılda 10 milyon dolar kazanıyor.

ED O’NEILL

Dizi: Evli ve Çocuklu (Married… with Children)
Sezon sayısı: 11
Final bölümünün yayın tarihi: 9 Haziran 1997
Tekrarlardan kazancı: Yılda 10 milyon dolar

depophotos17528907jpg bXaNsMOzB0GINpy Xoc Qg

Ed O’Neill son olarak Modern Family’deki Jay rolüyle öne çıksa da aslında 1987-1997 yılları arasında yayınlanan hit sitcom Married with Children’daki Al Bundy rolüyle ün kazandı. O’Neill, Katey Sagal’la birlikte milyonlarca ailenin oturma odalarına ve kalplerine girdi.

depophotos17528909jpg gwQ2fUvk E2RIE76uKYcIA

Dizi final yaptıktan sonra O’Neill, bir zamanlar elde ettikleri başarıyı yeniden yakalamakta zorlanan diğer oyunculardan daha şanslı. Evli ve Çocuklu’nun tekrarlarından yılda yaklaşık 10 milyon dolar gelir elde ederken, final yapan Modern Family’den kazancı muhtemelen bunu aşıyor.

friendsnetflixjpg 52tiH8aNVkeIKOpCb4 Bnw

DAVID SCHWIMMER

Dizi: Friends
Sezon sayısı: 10
Final bölümünün yayın tarihi: 6 Mayıs 2004
Tekrarlardan kazancı: Yılda 20 milyon dolar

depophotos15379212jpg ngL8

David Schwimmer, fenomen dizi Friends’te Ross’u canlandırdı ve hâlâ her yıl 20 milyon dolar kazanıyor. Schwimmer, kadronun sevilen bir üyesiydi ve Madagaskar, American Crime Story, The Laundromat gibi yapımlarda rol aldığı başarılı bir kariyere sahip oldu.

Dizinin on sezonunun tamamı televizyon reytinglerinde ilk onda yer aldı. Finali 52,5 milyon izleyiciye ulaşarak televizyon tarihinin en çok izlenen beşinci finali oldu.

MATT LEBLANC

Dizi: Friends
Sezon sayısı: 10
Final bölümünün yayın tarihi: 6 Mayıs 2004
Tekrarlardan kazancı: Yılda 20 milyon dolar

Matt LeBlanc, Friends dizisinde Joey karakterini canlandırdı ve dizideki performansıyla üç Emmy ödülü adaylığının yanı sıra toplam 20 milyon dolara varan çekler aldı. Friends’in yan ürünü Joey’de, Friends karakterini yeniden canldandırdı ancak dizi iki sezon yayınlandıktan sonra final yaptı.

depophotos15322242jpg

Joey düşük reytinglerden dolayı iptal edildi. İlk bölümü 18,6 milyon izleyiciye ulaşsa da dizi eleştirmenler tarafından pek iyi karşılanmadı. Reytingler düşmeye başlamasına rağmen 10,1 milyon izleyicide kaldı ancak reytinglerin 4,1 milyona düşmesinin ardından dizi iptal edildi.

JENNIFER ANISTON

Dizi: Friends
Sezon sayısı: 10
Final bölümünün yayın tarihi: 6 Mayıs 2004
Tekrarlardan kazancı: Yılda 20 milyon dolar

Friends, dünyanın şimdiye kadar gördüğü en popüler dizilerden biri. Dizi, oyuncu kadrosundan Hollywood yıldızlarını çıkardı ancak Jennifer Aniston tartışmasız o zamandan bu yana en başarılı kariyere sahip oyuncu oldu. Aniston, birçok filmde rol aldı ve bunların hepsi onun 240 milyon doların üzerinde bir servete sahip olmasına yardımcı oldu.

anistonfriendsjpg iy9yYiZXVkus3C9RNmtD4w

Ünlü oyuncu, başarılı kariyerine rağmen bir gün her şeyi bırkmak isterse sadece Friends’in tekrarlarının yayınlanmasından yılda 20 milyon dolar kazanmaya devam edecek. Ayrıca Friends dizisinin yükselişe geçtiği 2001 yılından başlayarak, on beş yıl boyunca her yıl Forbes’un En Çok Kazanan Kadın Oyuncular listesine girdi.

JERRY SEINFELD

Dizi: Seinfeld
Sezon sayısı: 9
Final bölümünün yayın tarihi: 14 Mayıs 1998
Tekrarlardan kazancı: Yılda 110 milyon dolar

depophotos16739205 1jpg JgRDbkWnWUqwUHHJK0XjzA

Seinfeld, 90’lar ve sonrasında akıcı senaryosu ve sevimli karakterleriyle seyirciyi büyüledi. Dizi 1998’de sona erdiğinde, hem oyuncular hem de dizinin hayranları için üzücü bir gün oldu. Ancak bunca yıl sonra ortak yaratıcılar Jerry Seinfeld ve Larry David, diziden para kazanmaya devam ediyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ