JN.1 varyantında korkutucu gelişme: Krematoryumlar aralıksız çalışıyor

Dünyayı kasıp kavurmaya başlayan Covid-19’un JN.1 varyantı, birçok ülkede korku saçmaya devam ediyor. Çeşitli kaynaklar, Çin’deki krematoryumların, Covid-19 kaynaklı ölümlerdeki artışa ayak uydurmak için günde 24 saat çalıştığını açıkladı.

JN.1 varyantında korkutucu gelişme: Krematoryumlar aralıksız çalışıyor

jn1 varyantinda korkutucu gelisme krematoryumlar araliksiz calisiyor HB7uNVfd

Dünya Sağlık Örgütü’nün bu konuyla ilgili son raporunda yetkililer, türü başkalarıyla bağlantılı bir ilgi türü olmaktan ziyade kendi ayrı bir türü olarak yeniden sınıflandırdılar.

Çin’in Henan kentindeki yerel halk ise, durumun ne kadar kötü olduğunu anlatarak hükümet tarafından işletilen krematoryumların aralıksız çalıştığını iddia etti.

Zhou isimli bir kişi, “Cenaze evinde sekiz krematoryum var, hepsi de cesetleri günün 24 saati yakıyor, bu oldukça korkutucu.”

“Devletin işlettiği cenaze evlerinin morgları halkın ihtiyacını karşılayamıyor. Geçtiğimiz üç yılda birçok özel cenaze evi açıldı ve onlar da çok çalışıyorlar. Yerel cenazelerin sayısı hızla arttı. Artık krematoryumlar her gün çalışıyor ve yakılmayı bekleyen cesetler donduruculara konuluyor. Cenaze töreni için sıra beklemek uzun zaman alıyor.” dedi.

Çeşitli kaynaklara göre ülkede şu anda 118.977 pozitif vaka var ve bunların 7.557’sinin durumu ciddi veya kritik. Ancak ülke için kesin ölüm rakamları henüz açıklanmadı.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ