“James Bond” yıldızı Pierce Brosnan’a mahkeme yolu göründü

“James Bond” film serisiyle hafızalara kazınan ünlü aktör Pierce Brosnan, ABD’de yer alan bir milli parktaki uygunsuz hareketleri nedeniyle mahkemeye çıkarıldı.

“James Bond” yıldızı Pierce Brosnan’a mahkeme yolu göründü

james bond yildizi pierce brosnana mahkeme yolu gorundu KLRSdwJb

70 yaşındaki İrlandalı film yıldızı Pierce Brosnan, ABD’deki Yellowstone Milli Parkı’nda yer alan ve koruma altındaki kaplıcalara girdiği iddiasıyla suçlanıyor.

İddiaya göre, ünlü oyuncu, 1 Kasım tarihinde yürüyüş yolundan çıkıp kapalı bir bölüme girdi ve Mamut Terasları bölümündeki termallere daha yakından bakmaya çalıştı.

Brosnan’ın söz konusu ihlaller nedeniyle 23 Ocak’ta mahkemeye çıkması planlanıyor.

Salı günü sunulan mahkeme belgelerine göre Brosnan, Termal Alanda Yaya Seyahat ve Kapatma İhlaliyle suçlandı.

Federal kurallar, milli parklara gelen ziyaretçilerin belirlenen yürüyüş yollarında kalmaları gerektiğini şart koşuyor. Kaldırımın dışına çıkmak altı aya kadar hapis ve 5.000 dolara kadar para cezasıyla cezalandırılıyor.

shutterstock768217192 1jpg UQo80bV0lEiDC5FCIduUMA

HAYATINI KAYBEDENLER VAR

Yellowstone’un kaynak sularında ve gayzerlerinde meydana gelen yanıklar nedeniyle en az 22 kişi hayatını kaybetti.

Bunlar arasında, 2015 yılında parkın Norris Geyser Havzası’ndaki tahta kaldırımı terk eden ve sıcak asitli suda çözündüğü düşünülen Colin Nathaniel Scott da yer alıyor.

Benzer şekilde, 70 yaşındaki Il Hun Ro’nun ayağı da bir Milli Park çalışanı tarafından düştükten sonra keşfedildi.

2021’de Connecticutlı bir kadın yürüyüş yolundan çıkıp termiklere yaklaştığı için yedi gün hapis cezasına çarptırıldı, 2.000 dolar para cezasına çarptırıldı ve Yellowstone’dan iki yıl süreyle yasaklandı.​

Mammoth Terraces’ın kaynaklarındaki su sıcaklıkları rutin olarak 161 dereceye kadar yükselirken, Yellowstone’daki bazı kaynaklar pH ölçeğinde 2’ye kadar düşük değerler kaydedebiliyor; bu, zorlayıcı mide asidinin yalnızca bir işaret üzerinde olarak kaydediliyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ