‘Cumhuriyete Doğru’ oyunu 9 şehirde 12 kez sahnelendi

Milli Mücadeleyi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun hikayesini anlatan, 110 sanatçının rol aldığı Cumhuriyete Doğru’ tiyatro oyunu 9 şehirde 12 kez izleyiciyle buluştu.

‘Cumhuriyete Doğru’ oyunu 9 şehirde 12 kez sahnelendi

cumhuriyete dogru oyunu 9 sehirde 12 kez sahnelendi IvbTiv8k

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve VakıfBank ana sponsorluğunda hazırlanan ‘Cumhuriyete Doğru’ tiyatro oyunu 9 ilde 12 kez sanatseverlerle buluştu.

AA’nın haberine göre, Milli Mücadele ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki kahramanlık hikayesini anlatan eserde, 110 sanatçının izleyicinin karşısına çıktığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, tiyatro eserinin Türkiye’de toplumsal birliğin pekişmesine katkı sağlamak üzere sahneye konulduğunu belirterek, “Cumhuriyet’in 100 yılı içinde yapılmış en güzel sanat eserlerinden biri” dedi.

Bora Severcan tarafından yazılan ve yönetilen eserin orijinal müzikleri Selim Atakan tarafından bestelenirken, proje yapımcılığını Volkan Severcan, proje danışmanlığını ise Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş’ın yaptığı ifade edildi. 25 Kasım’da Ankara MEB Şura Sahnesi’nde perdelerini açan ve Türkiye turnesine başlayan oyun, Samsun, Ordu, Trabzon, Erzurum, Sivas, Tokat, İzmir ve İstanbul’da büyük ilgi ve beğeni topladığı kaydedildi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ