5.Uluslararası Karikatür Yarışması “Doğal Afetler” Temasını İşleyecek

Muğla Büyükşehir Belediyesi bu yıl 5.’incisini düzenleyeceği uluslararası Karikatür Yarışması’nın konusunu “Doğal Afetler” olarak belirledi.

5.Uluslararası Karikatür Yarışması “Doğal Afetler” Temasını İşleyecek

Karikatur yarismasi icin e1705034001345

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından uluslararası olarak düzenlenen bugüne kadar “Göç”, “Pandemi Covid 19”, “Yangın”, “Eğitim” temaları ile düzenlenen karikatür yarışmasının teması bu yıl “Doğal Afetler” oldu. Uluslararası Karikatür yarışmasına katılmak isteyenlerin 16 Şubat 2024 Cuma Günü mesai bitimine kadar “Muğla Büyükşehir Belediyesi 5. Uluslararası Karikatür Yarışması’’ başlığı ile sanatçının adı, soyadı, Şehir ve Ülkesi yazılarak karikatur.yarisma@mugla.bel.tr adresine göndermeleri yeterli olacak.

21 Şubat 2024 tarihinde sonuçları açıklanacak yarışmaya amatör ve profesyonel herkes katılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler başvuru şartnamesine https://www.mugla.bel.tr/etkinlik/5uluslararasi-karikatur-yarismasi linkinden ulaşılabilecek. “Doğal Afetler” temalı uluslararası karikatür yarışmasının seçici kurulu ünlü karikatürcüler Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Savaş Ünlü, Şevket Yalaz, Abdülkadir Uslu, Sarkis Paçacı, Raşit Yakalı, Mehmet Selçuk, Muğla Büyükşehir Belediyesi Raportöründen oluşuyor. 5.Uluslararası Karikatür yarışmasında dereceye girenler için ödüllerde; birinciye 25 bin, ikincilik ödülü 16 bin, üçüncülük ödülü 12 bin TL, mansiyon (3 Adet) 8 bin TL, 18 yaş altı (10-18) iki kişiye 4 bin TL, Raşit Yakalı özel ödülü 5 bin TL olarak belirlendi.

Seçici kurul 17 Şubat 2024 tarihinde toplanacak. Uluslararası karikatür yarışmasının sonuçları 21 Şubat 2024 tarihinde açıklanacak. Ödül töreni ve yarışma jürisinin sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde yapılacak törenle sergilenecek.

Karikatur yarismasi icin 1


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ