“Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’da Su Kayıp Kaçak Oranını Yüzde 30 Azaltarak 5 Milyon m³ Tasarruf Sağladı”

“Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’da Su Kayıp Kaçak Oranını Yüzde 30 Azaltarak 5 Milyon m³ Tasarruf Sağladı” Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Bodrum’da içme ve kullanma suyu aktarımı sırasında meydana gelen kayıp ve kaçağı önlemek amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaların başarısını duyurdu. 2014 yılından bu yana yapılan 340 bin metre uzunluğundaki yeni içme […]

“Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’da Su Kayıp Kaçak Oranını Yüzde 30 Azaltarak 5 Milyon m³ Tasarruf Sağladı”

kayip kacak e1705635287505

“Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’da Su Kayıp Kaçak Oranını Yüzde 30 Azaltarak 5 Milyon m³ Tasarruf Sağladı”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Bodrum’da içme ve kullanma suyu aktarımı sırasında meydana gelen kayıp ve kaçağı önlemek amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaların başarısını duyurdu. 2014 yılından bu yana yapılan 340 bin metre uzunluğundaki yeni içme suyu hatlarıyla kayıp kaçak oranını yüzde 30 azaltan MUSKİ, böylece yılda 5,14 milyon m³ su tasarrufu sağladı.

Bodrum’da yaşanan su sorunlarına çözüm getirmek amacıyla yürütülen projeler kapsamında, içme suyu hatlarının güçlendirilmesi ve kayıp kaçağın önlenmesine yönelik çalışmaların başarıyla tamamlandığı belirtildi. Bu projelerle Gümüşlük, Koyunbaba, Yahşi Mahalleleri başta olmak üzere birçok bölgeye içme suyu hizmeti sunuldu. Kayıp kaçağın azaltılmasıyla Bodrum’da su sorunlarına çözüm getirilirken, Devlet Su İşleri ana isale hattında meydana gelen patlaklara da hızlı müdahale edildi.

MUSKİ tarafından yapılan açıklamada, DSİ ana isale hattındaki arızaların giderilmesi ve yeni hatların inşası için 2023 yılında 98 milyon TL ödeme yapıldığı ifade edildi. Ancak, mahkeme sürecinin henüz tamamlanmadığı belirtilirken, vatandaşların mağdur olmaması adına MUSKİ tarafından gerekli projelerin hazırlandığı ve onay beklediği ifade edildi. Ayrıca, 2011 yılında yapılan devir teslim tutanağı doğrultusunda DSİ’den alınan onayla Güney İsale Hattı (Bitez-Akyarlar Arası) hidrolik düzenleme çalışmalarına Bitez Mahallesi’nde başlandığı bildirildi.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ