Muzun bilinmeyen faydaları: Kansere karşı savaşıyor

7’den 70’e herkesin severek tükettiği meyvelerden biri olan muzun kabuğu da kendisi kadar faydalıdır. Çünkü muz kabuğunda da demir, potasyum ve B, K, C vitaminleri bulunuyor. İşte muzun ve muz kabuğunun faydaları…

Muzun bilinmeyen faydaları: Kansere karşı savaşıyor

muzun bilinmeyen faydalari kansere karsi savasiyor wuwzRdf6

Özellikle çozukların severek tükettiği muzun faydaları çok fazla bilinmezken aslında muzun kabuğu bile faydalı. İşte muz ve muz kabuğunun faydaları…

102025093 muz

1- DOĞAL ANTİBİYOTİK ETKİSİ VARDIR

Muz da olduğu kadar muzun kabuğunda da doğal antibiyotik etkisi vardır. Gece yatmadan yüzünü temizleyip sivilcilerinizin üzerine sürüp kurumalarına yardımcı olabilirsiniz.

2- KALP HASTALIKLARINDAN KORUR

Potasyum açısından zengin olan muz, sizi kalp hastalıklarından, kas ve sinir sistemi rahatsızlıklarından korur. Muzun hipertansiyon konusunda da olumlu bir faydası vardır.

102025390 muz1

3- KANSERLE SAVAŞIR

B6 vitamini açısından oldukça zengin olan muz, kalın bağırsak ile rektumda oluşan kanserler ve böbrek kanserine karşı korunmada oldukça faydalıdır.

4- DİŞLERİNİZİ BEYAZLATMAYA YARDIMCI OLUR

Muz kabuğunu dişlerinizi parlatmak için kullanabilirsiniz. Olgunlaşmış bir muzun kabuğuyla dişlerinizi iyice ovalayın. Sonrasında ağzınız açık bir şekilde 10 dakika bekleyin. Son olarak kuru bir diş fırçası ile 2-3 dakika fırçalayın.

102025906 muz2

5- ALKOLÜN YARATTIĞI POTASYUM VE SU KAYBINI ÖNLER

Alkol tükettiğiniz gecenin ertesi günü baş ağrısı ya da mide bulantısı yaşamak istemiyorsanız; yatmadan önce bir muz yiyin ve 2 bardak su için. Böylece alkol etkisiyle oluşan potasyum ve su kaybını önleyebilirsiniz.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ