“Marmaris sahipsiz değildir.”

Marmaris’te Tartışmalı İnşaat Projelerine Karşı Kent Konseyi ve Ekoloji Mücadele Komitesi’nden Basın Açıklaması Marmaris Belediyesi tarafından duyurulan 6 “prestij projesi” kapsamında gerçekleştirilen inşaat faaliyetlerine karşı Marmaris Kent Konseyi ve Ekoloji Mücadele Komitesi, bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, kent halkının projelere karşı tepkisi ve belediyenin demokratik süreçlere uymaması eleştirildi. Marmaris Kent Konseyi Başkanı Ufuk Beytekin, yaptığı […]

“Marmaris sahipsiz değildir.”

WhatsApp Image 2024 01 20 at 13.04.58

Marmaris’te Tartışmalı İnşaat Projelerine Karşı Kent Konseyi ve Ekoloji Mücadele Komitesi’nden Basın Açıklaması

Marmaris Belediyesi tarafından duyurulan 6 “prestij projesi” kapsamında gerçekleştirilen inşaat faaliyetlerine karşı Marmaris Kent Konseyi ve Ekoloji Mücadele Komitesi, bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, kent halkının projelere karşı tepkisi ve belediyenin demokratik süreçlere uymaması eleştirildi.

Marmaris Kent Konseyi Başkanı Ufuk Beytekin, yaptığı açıklamada, özellikle ihalesi gerçekleştirilen eski belediye binasının inşaatına karşı çıkarak, projelerin halka danışılmadan hayata geçirilmesini eleştirdi. Beytekin, demokrasinin yerelde başlaması gerektiğini ve halkın bu tür karar süreçlerine dahil edilmesi gerektiğini belirtti.

Açıklamada, belediyenin projeleri hayata geçirme şeklinin demokratik olmadığı ve halkın taleplerini dikkate almadığı vurgulanarak, özellikle 25 yıllık kira sözleşmeleri yapılmasının eleştirildiği ifade edildi. Projelerin iptali için hukuki süreç başlatıldığı ve bu konuda avukatlar tarafından dava açıldığı da belirtildi.

Kent Konseyi ve Ekoloji Mücadele Komitesi, bu tür projelerle ilgili mücadelelerinin sadece basın açıklamalarıyla değil, aynı zamanda hukuki süreçlerle de devam edeceğini ifade etti. Ayrıca, projelerin iptali için destek beklediklerini belirterek, Marmaris halkını bu mücadeleye katılmaya çağırdı. Açıklamanın ardından alanda toplanan Marmarisliler, projelerin iptali için bir imza kampanyası başlattı.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ