Genç kalmanın en maliyetsiz yolu

Uzmanlar; krem, spor, beslenme gibi yaşlanma karşıtı çeşitli rutinler arasında gözden kaçan en maliyetsiz yöntemi açıkladı.

Genç kalmanın en maliyetsiz yolu

genc kalmanin en maliyetsiz yolu bhUWpnle

Pek çok kişi, uykuyu cilt bakımının önemli bir bileşeni olarak görmüyor ancak sürekli olarak az uyumak, yaşlanmak üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Uyku eksikliği vücudun stres hormonu olan kortizol seviyesinin yükselmesine neden olur. Yüksek kortizol seviyeleri erken sarkmaya ve kırışmaya neden olabilir çünkü cildin hacmini, nemini ve elastikiyetini korumak için elastin gibi diğer maddelerle birlikte çalışan kolajeni bozar.

Yedi ila dokuz saat boyunca uyuduğunuzda, vücut, cildin onarım mekanizmaları olan melatonin hormonunu harekete geçirir.

Melatonin, hücrelere zarar veren ve onların daha hızlı yaşlanmasına neden olan serbest radikallere karşı savaşan güçlü bir antioksidandır.

Uyku sırasında gerçekleşen doğal melatonin salınımı, cilt hücrelerine verilen çevresel hasarı onarır.

Göz altınızı aydınlatabilir, kırışıklıkları hafifletebilir, kolajeni yeniden inşa edebilir ve UV hasarını onarabilir. Çevresel stres faktörlerini dışarıda ve nemi içeride tutmak için cildin bariyerini onarır ve canlandırır.

Uzmanlar, en iyi yanının da diğer yaşlanma karşıtı ürünlerin aksine ücretsiz olması olduğunu ekliyor.

Dermatolog Dr. Melanie Palm, konuyla ilgili olarak Vogue’a, “Uyku uzun vadede kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini, cilt gevşekliğini ve diğer yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor, bu yüzden yedi ila dokuz saatlik uyku ritminin olması harika bir cilt için çok önemli.” dedi.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ