Datça’da Kaçak İnşaatlar Gündemde

Datça’da Kaçak İnşaatlar Gündemde Muğla’nın Datça ilçesinde Emecik ve Karaincir Mahallelerinde mahkeme kararına ve imar planına aykırı şekilde kaçak villa yapıldığı iddialarıyla ilgili olarak Datça Belediyesi harekete geçti. Belediye ekiplerinin yaptığı denetimlerde, inşaat faaliyetlerinin ruhsatsız olarak devam ettiği belirlendi. Datça halkı, yapılan açıklamalarla inşaatın durdurulmasını talep etti. Daha önce mühürlenen kaçak inşaatlara yeniden mühürleme yapıldı […]

Datça’da Kaçak İnşaatlar Gündemde

whatsapp image 2024 02 05 at 144537

Datça’da Kaçak İnşaatlar Gündemde

Muğla’nın Datça ilçesinde Emecik ve Karaincir Mahallelerinde mahkeme kararına ve imar planına aykırı şekilde kaçak villa yapıldığı iddialarıyla ilgili olarak Datça Belediyesi harekete geçti. Belediye ekiplerinin yaptığı denetimlerde, inşaat faaliyetlerinin ruhsatsız olarak devam ettiği belirlendi.

Datça halkı, yapılan açıklamalarla inşaatın durdurulmasını talep etti. Daha önce mühürlenen kaçak inşaatlara yeniden mühürleme yapıldı ve yapı sahiplerine idari para cezası uygulandı. Durumu, Muğla Valiliği ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bildiren halk, inşaatın yasalara aykırı şekilde devam ettiğini vurguladı.

Karaincir sakinleri, mahkeme kararına rağmen kaçak inşaatın sürdüğünü belirterek yetkilileri göreve çağırdı. Yapılan açıklamada, hukuka saygılı hizmet bekleyen halkın yanında durulması ve hukuksuzluğa son verilmesi çağrısında bulunuldu. Ancak kaçak inşaatların durdurulmadığı ve faaliyetlerine devam ettiği belirtildi.

Datça’nın Emecik Mahallesi, Kızlanaltı Kesimi (Karaincir Mevkii) için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanan Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Plan Hükmü Değişikliği, Muğla 3. İdare Mahkemesi kararıyla iptal edildi.

Datça Belediyesi, daha önce 23 bağımsız bölümden oluşan 9 yapı ve bir istinat duvarına ait yapı ruhsat belgelerini iptal etti. Faaliyet durdurma tutanakları hazırlanarak inşaat mahalline asıldı ve su ve elektrik şantiye aboneliklerinin sonlandırılması için MUSKİ ve Datça AYDEM İşletme Şefliği’ne bildirimde bulunuldu.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ