Kiracılar Dikkat ! 2024’te enflasyon makul seviyeye gelecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TRT Haber canlı yayınında ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, 28 Mayıs seçimlerinin ardından değişen ekonomi modeliyle birlikte enflasyona karşı önemli bir gelişme kaydedildiğini belirterek, ilerleyen yıllarda daha sert düşüşlerin olacağını ve enflasyonun tek haneli rakamlara düşeceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile 2022 yılının Temmuz ayında hayata geçirilen yeni uygulamada kiralık daireler […]

Kiracılar Dikkat ! 2024’te enflasyon makul seviyeye gelecek.

287153

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TRT Haber canlı yayınında ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, 28 Mayıs seçimlerinin ardından değişen ekonomi modeliyle birlikte enflasyona karşı önemli bir gelişme kaydedildiğini belirterek, ilerleyen yıllarda daha sert düşüşlerin olacağını ve enflasyonun tek haneli rakamlara düşeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile 2022 yılının Temmuz ayında hayata geçirilen yeni uygulamada kiralık daireler için yıllık zam oranının maksimum yüzde 25 olarak belirlenmesi, milyonlarca kiracı ve ev sahibi arasında gerginliklere yol açmıştı. Ev sahipleri, TÜİK enflasyonunun yüzde 65’in üzerinde olmasını dikkate alarak yüzde 25’lik zam sınırını kabul edilemez bulmuştu.

REKLAM ALANI

Yılmaz, konu hakkında yapılan yeni açıklamalarda, “Enflasyonun yüksek olduğu dönemde kiracıyı korumak için aldığımız bir önlemdi. 2024’te enflasyon makul seviyeye gelecek. Dolayısıyla enflasyon düştükçe bu tür tedbirlere artık ihtiyacımız kalmayacak.” şeklinde konuştu.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ