Kaçak Yapılara Karşı Savaş Veren Bodrum Belediye Meclis Üyesi, İstanbul’un Kaçak İnşaatlarını Gündeme Getirdi

Kaçak Yapılara Karşı Savaş Veren Bodrum Belediye Meclis Üyesi, İstanbul’un Kaçak İnşaatlarını Gündeme Getirdi Bodrum ve Muğla Belediye Meclis Üyesi olan Nadir Ataman, son zamanlarda Bodrum sınırlarını aşarak İstanbul’un kaçak inşaatlarını gündeme getirmesiyle dikkat çekiyor. Ataman, Sözcü.com.tr’ye yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) mahkeme kararlarına uyulmasını istemesine rağmen, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı […]

Kaçak Yapılara Karşı Savaş Veren Bodrum Belediye Meclis Üyesi, İstanbul’un Kaçak İnşaatlarını Gündeme Getirdi

Kaçak Yapılara Karşı Savaş Veren Bodrum Belediye Meclis Üyesi, İstanbul’un Kaçak İnşaatlarını Gündeme Getirdi

Bodrum ve Muğla Belediye Meclis Üyesi olan Nadir Ataman, son zamanlarda Bodrum sınırlarını aşarak İstanbul’un kaçak inşaatlarını gündeme getirmesiyle dikkat çekiyor.

Ataman, Sözcü.com.tr’ye yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) mahkeme kararlarına uyulmasını istemesine rağmen, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı kurumların kaçak inşaatlara devam ettiğine dikkat çekti. Özellikle Arnavutköy’deki TOKİ Baklalı projesi ve Dursunköy THY Emlak Konut projesi gibi inşaatların, mahkeme kararlarına aldırmadan sürdüğünü ifade eden Ataman, Arnavutköy Belediyesi’nin bile kendi web sayfasında söz konusu projelerin imar planlarının iptal edildiğini duyurduğunu belirtti.

REKLAM ALANI

Ancak, Ataman’ın İstanbul’daki kaçak inşaatlara yönelik savaşı, Bodrum’un kendi sınırları içindeki kaçak yapılarla mücadele edilmediği zamanlarda ilgi çekici bir hal alıyor. Bodrum Belediye sınırları içerisindeki kaçak yapılaşma sorunlarına rağmen, Ataman’ın İstanbul’daki durumu gündeme getirmesi, bazı gözlemcilere göre, bir ironi olarak değerlendiriliyor.

Ataman’ın enerjisinin Bodrum sınırlarını aşarak İstanbul’un kaçak inşaatlarını gündeme getirmesi, kaçak yapılarla mücadelede bir dönüşüm müjdesi mi, yoksa daha geniş bir hikayenin yalnızca bir parçası mı, zaman gösterecek.

Bodrum Çırkan Mahallesi’nde, 5 katlı bina tüm hızıyla yapılmaya devam ederken, Ataman “Cambaza Bak” oyunu mu oynuyor?

Kaçak Kanal İstanbul inşaatlarına karşı İBB harekete geçti


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ