Baş ağrısına iyi gelen 5 doğal yol

Baş ağrısı hemen hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı, hayatı olumsuz etkileyen yaygın sorun. Baş ağrısından kurtulmak için ağrı kesici kullanmadan önce deneyebileceğiniz bazı doğal çözümller bulunuyor. İşte daş ağrısına iyi gelen 5 doğal yol…

Baş ağrısına iyi gelen 5 doğal yol

Baş ağrısından kurtulmanın doğal yolları, genellikle yaşam tarzı değişiklikleri ve evde kolayca uygulanabilecek yöntemleri içeriyor. Fakat unutmamalısınız ki baş ağrınız şiddetliyse, uzun süredir devam ediyorsa veya başka semptomlar eşlik ediyorsa doktora görünmelisiniz.

BAŞ AĞRISINA İYİ GELEN 5 DOĞAL YOL

1. Su için: Yetersiz su tüketimi, baş ağrısının en yaygın nedenlerinden biridir. Dehidrasyon, baş ağrısına yol açabilen kan hacminde azalmaya neden olur. Bol su içmek, baş ağrınızın hafiflemesine veya tamamen kaybolmasına yardımcı olabilir. Günde en az 8 bardak su içmeyi hedefleyin.

REKLAM ALANI

2. Soğuk kompres uygulayın: Soğuk kompres uygulamak, iltihabı azaltarak ve kan damarlarını daraltarak baş ağrısının hafiflemesine yardımcı olabilir. Bir havluya sarılmış buz torbasını veya soğuk bir kompres jeli 15-20 dakika boyunca alnınıza veya başınızın arkasına uygulayın.

3. Dinlenin: Yorgunluk ve stres de baş ağrısına tetikleyici olabilir. Karanlık ve sessiz bir odada uzanarak en az 30 dakika dinlenin. Mümkünse, kısa bir şekerleme de yapabilirsiniz.

4. Kafein alın: Az miktarda kafein, baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bir fincan kahve veya siyah çay tüketmeyi deneyin.

5. Doğal ağrı kesiciler kullanın: Zencefil, papatya ve nane gibi bazı bitkiler doğal ağrı kesici özelliklere sahiptir. Bu bitkilerden çay hazırlayabilir veya ekstratlarını kullanabilirsiniz.

Bonus: Masaj yaptırmak, yoga veya meditasyon gibi rahatlama teknikleri uygulamak da baş ağrınızın hafiflemesine yardımcı olabilir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ