Bvlgari Başkan Vekili, Cennet Koyu’nda arkeolojik alan olduğunu itiraf etti!

Bodrum Cennet Koyu’ndaki Cengiz Inşaat’ın tartışmalı projesi daha başlamadan önce araştırma konusu olan arkeolojik alanların tahribatı, o dönem yalanlanmış ve haber görsellerindeki fotoğrafların başka yerden getirildiği açıklaması yapılmıştı. Bvlgari Group Başkan Vekili Silvio Ursini’nin bölgede, arkeolojik alan olduğu yönündeki itirafıyla Bodrum Cennet Koyu’ndaki doğa tahribatının yanı sıra arkeolojik alanlardaki tahribatın derecesi merak konusu oldu. Bvlgari […]

Bvlgari Başkan Vekili, Cennet Koyu’nda arkeolojik alan olduğunu itiraf etti!

Bodrum Cennet Koyu’ndaki Cengiz Inşaat’ın tartışmalı projesi daha başlamadan önce araştırma konusu olan arkeolojik alanların tahribatı, o dönem yalanlanmış ve haber görsellerindeki fotoğrafların başka yerden getirildiği açıklaması yapılmıştı.

Bvlgari Group Başkan Vekili Silvio Ursini’nin bölgede, arkeolojik alan olduğu yönündeki itirafıyla Bodrum Cennet Koyu’ndaki doğa tahribatının yanı sıra arkeolojik alanlardaki tahribatın derecesi merak konusu oldu.

Bvlgari Group Başkan Vekili ve Bvlgari otelleri kurucusu Silvio Ursini bu yatırım için şöyle demiş;

“Standartlarımıza uygun bir yer aradık. Bodrum’da ideal ortamı keşfettik. Tarihi Hattat Koyu içinde sakin Cennet Koyu’na uzanan bir Cennet hayal ettik. Bölgede bir arkeolojik alanın bulunması, bölgenin tarihi ve kültürel önemini ortaya koyuyor.”

İtalya merkezli Bvlgari yeni adres olarak Bodrum’u seçti. 2026 yılında açılacak otel için anlaşma imzalandı. Cengiz Holding’in yatırımcısı olduğu proje, Türkbükü-Gölköy sahilinde 60 hektarlık bir yarımadanın ucunda yer alacak. “Bodrum için beklentimiz çok ve büyük hayallerimiz var” diyen Bulgari Otelleri Kurucusu Silvio Ursini, “Büyük açılış, Türkiye ve Bodrum’un büyüsünü küresel müşterilerimize tanıtmak açısından çok önemli bir dönüm noktası olacak” şeklinde konuştu.

Bvlgari’nin Türkiye ilgisinin İstanbul ile başlayıp 10 yıl yer aradıklarını ancak Bodrum’da karar kıldıklarını ifade eden Silvio Ursini’nin konuyla ilgili açıklamasının tamamı şöyle;

“Standartlarımıza uygun bir yer aradık. Sadece mekan ve mahremiyet değil, aynı zamanda benzersiz bir topluluk oluşturma fırsatı da vaat eden bir bölge olan Bodrum’da ideal ortamı keşfettik. Tarihi Hattat Koyu içinde sakin Cennet Koyu’na uzanan bir cennet hayal ettik. Bvlgari otelimizin bölgenin kendine özgü cazibesiyle yer alması çok önemliydi. Bölgede bir arkeolojik alanın bulunması, bölgenin tarihi ve kültürel önemini ortaya koyuyor.”


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ