Süleyman Demir’den Halikarnas disko açıklaması

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2017 yılında kapılarını kapatan tarihi Halikarnas Disko’nun işletmecisi Süleyman Demir yaptığı açıklamada “Halikarnas The Clup” tescilli markasına benzer markalara karşı hukuki süreç başlattığını ve kendi işletmesinin bu markalarla ilgisi olmadığını açıkladı.

Süleyman Demir’den Halikarnas disko açıklaması

38 YIL AÇIK KALMIŞTI, MİLYONLAR KİŞİ DANS ETTİ

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Kumbahçe mahallesinde 1979 yılından bu yana hizmet veren ve 11.05.2017 tarihinde mal sahipleri ile düştüğü anlaşmazlık sonucu kapatılan ve 17.7. 2017 tarihinde ise tamamen yıkılan Halikarnas Disko’nun işletmecisi iş insanı Süleyman Demir bugün kamuoyuna açıklama yaparak vatandaşı bilgilendirmek istediğini söyledi.

Süleyman Demir açıklamasında “Değerli halkımız değerli Bodrumlular dünyaca bilinen Halikarnas The Club tescilli markamız yıllarca faaliyet gösterdiği yerde şimdi Halikarnassos, Efsane Geri Dönüyor, Halikarnas Arena gibi isim ve tanımlamalarla faaliyete geçtiği duyurulmuştur. Tescilli markamız Halikarnas’ın bu yerlerle hiçbir ticari ilişki ve bağı yoktur. Siz değerli halkımızın zarara uğramaması için her türlü hukuki ve cezayı işten başlatılmıştır kamuoyunun bilgisine arz ederiz. Süleyman Demir” ifadelerini kullandı.

KİMLER GELDİ KİMLER GEÇTİ

Basın açıklamasından sonra anılarını anlatan Süleyman Demir diskonun ilk ünlü isminin Avni Meseretçioğlu ‘nu son ünlülerin ise ünlü İngiliz modeller Naomi Chambell ile Kate Moss olduğunu belirterek “Yeşilçamın tüm ünlü yıldızları , sanat ve spor dünyasının ünlü isimleri başbakanlarımız dünyaca ünlü krallar ve prensler eğlence mekanımızı teşrif etti. En büyük mutluluğum bir günden birgüne tatsız olaylar yaşamadık. Bu marka tüm Bodrumluların Türkiye’nin markasıydı.Örneğin Ünlü modacı Gian Franco Ferre doğum günlerini sık sık Halikarnas’ta kutlarken, Prenses Caroline, Prenses Margareth, Lady Sarah Armstrong, Mick Jagger, Phil Collins, Rockefellers, Ahmet Ertegün, Michael Caine, Bette Midler, Dustin Hoffman, Richard Bronson(Virgin Records), Hamburger Kralı Mr. Mc Donald, Blues Brother, Pamela Anderson, Adriana Karembeau ve Kid Rock’da diskoyu ziyaret eden ünlüler arasında yer alıyordu” dedi.

Demir “Turgut ve Semra Özal’ın Bodrum gezilerinde mutlaka uğradıkları, Mesut Yılmaz ve Berna Yılmaz çiftinin sık sık eğlencelerine iştirak ettiği diskoda bulunan ünlüler defterine de , görüşlerini yazan bazı ünlüler ve dünyaca ünlü gazete ve dergilerin ünlü disko ile ilgili görüşleri:

– Turgut Özal- Merhum Cumhurbaşkanı

“ Eğer Türkiye’nin çağ atladığını görmek istiyorsanız, Halikarnas’a gidin.”

– Zeki Müren – Merhum Sanatçı

“ Kendi dalında rakipsiz bir tarz yaratan bu harikulade gece kulübü hatıralarımdan hiç çıkmayacak.”

– Ahmet Ertegün- Atlantik Record Şirketi Yöneticisi

“ Türkiye ilk defa dünyada bir şeyin en iyisini yaptı; Halikarnas Disco!

– Lady Sarah Armstrong- Jones –

” Büyüleyici”

– Mr. McDonald, Hamburger Kralı

“Olağanüstü, inanıyorum ki lazer showunuzla ay ışığını bile dans ettirebilirsiniz.

– Mr. Richard Bronson, Virgin Company:

” İnanılmaz! Sıcak ilginiz için teşekkür ederim”

Pamela Anderson (Amerikalı film yıldızı)

“Eğlencenin doruğa ulaştığı, böyle bir kaliteli mekan ve atmosferi dünyanın hiçbir yerinde yaşamadım. Bodrum Kalesi, ışık oyunları ve eğlence müthişti”

– Evening Standard –UK:

” Büyük bir ihtimalle dünyadaki en güzel gece kulübü”

– Revue, Holland:

” Dünyanın en iyi diskosu Türkiye’de bir tatil beldesinde”

– Stern, Germany:

” Yüksek sosyetenin gittiği şahane gece kulübü”

– BBC, UK

“ Theatre Disco- Bodrum’da mutlaka görülmesi gereken yer.”

WhatsApp Image 2024 06 27 at 10.19.52


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ