Tamer Mandalinci “Lahmacun haberleri Bodrum’un imajına zarar veriyor”

Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Tamer Mandalinci son yıllarda sezon başında biach cluplarda yapılan yüksek lahmacun fiyatları haberlerinin Bodrum’un imajına zarar verdiğini açıkladı. Mandalinci “Bodrum, sürekli lahmacun fiyatlarıyla gündeme geliyor. Ancak Bodrum’da bir semt lokantasına gittiğinizde, bir lokal işletmeye gittiğinizde lahmacunun fiyatı 100 – 110 TL’den başlar. bu olay sürekli kaşınıyor. Kaşındıkça da Bodrum’un imajına ve marka değerine zarar veriyor” deyi konuştu.

Tamer Mandalinci “Lahmacun haberleri Bodrum’un imajına zarar veriyor”

Tamer Mandalinci “Lahmacun haberleri Bodrum’un imajına zarar veriyor”

Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Tamer Mandalinci, her yıl gündeme gelen lahmacun fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı. Bodrum’daki bazı mekanlarda lahmacuna ödenen astronomik ücretler, ulusal basında yine gündem olunca Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, “Bodrum’da her keseye uygun yiyecek, içecek bulunur. Abartılıyor. Çünkü başında Bodrum olunca haber okunuyor” dedi…

LAHMACUN KONUSU BODRUM’UN İMAJINA ZARAR VERİYOR

Mandalinci açıklamasının devamında ise “Bodrum, sürekli lahmacun fiyatlarıyla gündeme geliyor. Ancak Bodrum’da bir semt lokantasına gittiğinizde, bir lokal işletmeye gittiğinizde lahmacunun fiyatı 100 – 110 TL’den başlar. Bir sahil işletmesine gittiğinizde 250 – 300 TL arasında değişkenlik gösterir. Bu da aslında üst barem. Ancak ultra lüks bölgelere giderseniz, Yalıkavak gibi, Türkbükü gibi, oralarda kalite ile doğru orantılı olarak lahmacunun fiyatı da aldığınız hizmet gereği artıyor ve değişkenlik gösteriyor. Fakat ben şunu söylemek istiyorum. Bodrum’da en üst baremde 880 TL gibi bir fiyat var. Bu da en üst kademedeki bir restoranda, bir tesiste ve tekneye sipariş gibi durumlarda. Bodrum’un çok pahalıymış gibi sürekli bir algı operasyonuna kurban edilmesi, biz yerel yöneticileri son derece üzüyor. Biz işletmelerimizle beraber de istişareler yapıyoruz, ‘Hayır başkanım biz lahmacunu o kadar yüksek fiyata satmıyoruz’ diyorlar ama bu olay sürekli kaşınıyor. Kaşındıkça da Bodrum’un imajına ve marka değerine zarar veriyor.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci bir açılışta karşılaştığı gazetecilerle konuşurken, “Orada 800 lira, 1000 lira olan şey sadece lahmacunun kendisi değildir. Hem atmosfer, hem servis, hem yanında gelen yardımcı mezeler, hem içecekler. Bunlarla beraber değerlendirmek lazım. Yani tek başına ‘Bodrum’da bir yuvarlak lahmacun 800 – 1000 TL’ oldu demek çok yanlış. Onun arka planına, büyük resme bakmak gerekiyor. Bodrum’da her keseye uygun hem konaklama, hem yeme içme hem de barınma, alıveriş imkanı ve tesislerimiz var. O yüzden Bodrum’un pahalı olduğu algısını bir kenara bırakalım.” ifadelerini kullandı. diye konuştu ve şöyle devam etti:

BODRUM’UN SU VE TRAFİK SORUNU ÖNEMLİ

Bodrum’un su sorununa da vurgu yapan Mandalinci, “Bodrum’un pahalı, güvensiz, turizmde işletmelerin çile çektiği, Bodrum’da yaşayan vatandaşların bir çile çektiği. Lütfen bunları abartarak söylemlerde bulunmayalım. Bodrum’da şu anda yaz aylarıyla beraber sadece bir su sorunu ve trafik sorunu meydana gelmekte. Artık konuşacaksak bunları konuşalım, bunları çözümü üzerine kafa yoralım. Bodrum turizmini lahmacundan ibaret görmek asla doğru değil.”

BODRUM TERCİH EDİLEN BİR TURİZM DESTİNASYODUR

Bodrum’un 9 günlük Kurban Bayramı tatilini çok yoğun geçirdiğini ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, “Çok fazla sayıda yerli ve yabancı turist Bodrum’u tercih etti ama işletmecilerimizle yaptığımız görüşmelerde, iş konusunda geçen Kurban Bayramı’na göre bir miktar düşüklük söz konusu. Tabi ki biraz ekonomik durum da buna sebebiyet veriyor. Onu da çok ciddi şekilde görmekteyiz. Ancak Bodrum hem yurtiçinde, hem de yurtdışında en önde gelen, en çok tercih edilen ve en çok göz önünde bulundurulan turizm destinasyonudur.” diye konuştu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ