CHP’li Tuna Işın: “12 şehidimizin acısını yaşıyoruz, algı operasyonlarına izin vermeyeceğiz”

CHP İlçe Teşkilatı önünde şehit olan 12 askerimiz için “Teröre lanet açıklaması” yapıldı. İlçe Başkanı Tuna Işın “Terörü, bölücü terör örgütü PKK’yı ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Sadece kınamıyoruz; lanetliyoruz! Toprağa verdiğimiz kahraman evlatlarımızın, bütün şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatacağımıza söz veriyoruz.Algı operasyonlarına izin vermeyeceğiz” Dedi.

CHP’li Tuna Işın: “12 şehidimizin acısını yaşıyoruz, algı operasyonlarına izin vermeyeceğiz”

Adsiz87

CHP İlçe Teşkilatı önünde şehit olan 12 askerimiz için “Teröre lanet açıklaması” yapıldı. İlçe Başkanı Tuna Işın’ın yaptığı basın açıklaması öncesinde 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Açıklamaya CHP Belediye Başkanı aday adayları ile partililer katıldı.

12 ŞEHİDİMİZİN ACISINI YAŞIYORUZ, ALGI OPERASYONLARINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Tuna Işın yaptığı açıklamada “Terörü, bölücü terör örgütü PKK’yı ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Sadece kınamıyoruz; lanetliyoruz! Toprağa verdiğimiz kahraman evlatlarımızın, bütün şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatacağımıza söz veriyoruz. Aynı operasyon bölgesinde iki gece içerisinde 12 şehit vermemiz hepimizi derin bir endişeye sürükledi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, askerlerimizin güvenliği için, ilk andan itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdik. Bütçe görüşmelerini sürdüren Meclisimizin derhal bir kapalı oturum yapması ve Milli Savunma Bakanının Gazi Meclis’e gelerek milletvekillerini bilgilendirmesi gerektiğini söyledik. Askerlerimizin can güvenliği ve sağlıkları bizler için her şeyden önceliklidir. Askerlerimizi tehlikeye atacak bir güvenlik zafiyeti olup olmadığını, askerlerimizin can güvenliğini ilgilendiren kararların doğru bir şekilde alınıp alınmadığını takip etmek en önemli sorumluluğumuzdur. Biz milli birlik ve beraberlik duygularımızı ifade edip bu sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışırken; iktidar sahipleri kendi sorumluluk alanlarını unutturma hedefiyle yine büyük bir oyunun, aldatmacanın, algı operasyonlarının peşine düştü” ifadelerini kullandı.

Ads%C4%B1z(1)(75)

BU DÜZENİ DEĞİŞTİRİNE KADAR DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ

Tuna Işın açıklamasının devamında ise “Bizler, terör örgütleriyle müzakere masasına oturanlarla, ‘Birkaç Mehmet öldü diye Meclis’i mi toplayacağız’ diyenlerle, siyasi çıkarları için bölücü terör örgütünün liderinin mektubunu devletin kanalında okutanlarla, Meclis kürsüsünde ‘Eyalet, özerklik ve federasyon tartışılmalı’ diyenleri yerli ve milli ilan edenlerle hizalanmayacağız. Bizler, şehit cenazelerinde cenaze sahiplerine saygısızlık yapanların, siyasi militanlarıyla tehlikeli provokasyonlara girişenlerin, bir eli bayrağa sarılı tabutun üstündeyken diğer elinde mikrofonla cenazeyi mitinge çevirmeye kalkanların arkasına dizilmeyeceğiz. Bizler, pencerelerine ay yıldızlı bayrak asılan yoksul evlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak; 86 milyon için, Türkiye için yeni bir yol açıyoruz. Yolumuz doğrudur. Bu yolda cesaret ve kararlılıkla yürüyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler, Genel Başkanımız Özgür Özel’in de ifade ettiği gibi; hain terör saldırılarına, gencecik vatan evlatlarının toprağa düşmesine ‘Artık yeter’ diyoruz. Bu vatanın, kerpiç evlerde oturan fakir evlatları şehit olurken iktidar sahiplerinin zenginleşmesine ‘Artık yeter’ diyoruz. Terörden medet umanlara, terörden beslenenlere, milletin acılarını siyasetine malzeme eden kötülüğe ‘Artık yeter’ diyoruz. Fakir fukaranın şehit olduğu, iktidar sahiplerinin zengin olduğu düzene ‘Artık yeter’ diyoruz. Bu düzeni değiştirene kadar durmadan çalışacağız.” Diyerek alkışlar arasında sözlerini tamamladı.

Bodrum Belediye Meydanı’nda CHP Bodrum İlçe Örgütü tarafından şehitler için lokma dağıtıldı.

Kaynak: Anter Haber


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ