Donald Trump’tan “Evde Tek Başına” itirazı

Yılbaşı denilince akla ilk gelen filmlerden biri hiç şüphesiz Evde Tek Başına… 30 yıl önce vizyona giren filmde Macaulay Culkin’e eşlik edenlerden biri de Donald Trump’tı. Şimdiye kadar Trump’ın zorla filme dahil olduğu anlatılsa da eski başkan sonunda bu iddialara itiraz ediyor.

Donald Trump’tan “Evde Tek Başına” itirazı

donald trumptan evde tek basina itirazi LfwWr9NU

Chris Columbus’un yönetmenliğini yaptığı Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Catherine O’Hara gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı Evde Tek Başına 2, ilk film vizyona girdikten iki yıl sonra yeniden yeni yıl ruhunu yaşatmak için 1992’de hayranlarıyla buluşmuştu.

Film, birinci film kadar hasılat elde edemese de yine de yeni yıl klasiklari arasına girmeyi başardı.

Evde Tek Başına 2’nin bir diğer dikkat çeken tarafı ise eski başkan Donald Trump’ın da rol alması…

Filmin büyük bir kısmı o sırada Trump’ın sahip olduğu The Plaza Hotel’de çekildi. Hatta 2020’de Columbus verdiği bir röportajda, çekimlerin otelde yapılabilmesi için Trump’ın filmde görünmeyi şart koştuğunu anlattı: “Ücretini ödedik ama aynı zamanda ‘Plaza’yı kullanmanın tek yolu benim filmde yer almam’ dedi. Bu yüzden onu filme koymaya karar verdik.”

Ancak eski başkan, olayı bambaşka anlatıyor. Trump, çarşamba günü Truth Social’da filmin yönetmeni Chris Columbus’un yaptığı açıklamalara atıfta bulunarak “Hiçbir şey gerçeklerden bu kadar uzak olamaz” diye yazdı.

trumphomealonejpg 2UJmVTQPVk2lJvWO8nOfnQ

Trump’a göre Columbus, eski başkanı kameraya almak için Trump’a yalvardı: “Çok meşguldüm ve bunu yapmak istemedim. Çok naziktiler ama her şeyden önemlisi ısrarcıydılar. Kabul ettim.”

Filmde Kevin, Trump’a otelin lobisini soruyor. Sadece 10 saniye görünen Trump, “Bu küçük rol filmin başarılı olmasına yardımcı oldu, ama eğer zorbalığa maruz kaldıklarını hissettilerse ya da beni istemedilerse, neden beni filmde tuttular ve 30 yıldan fazla bir süre orada tuttular? Çünkü ben harikaydım ve hala da öyleyim” dedi.

Columbus, 2020’de verdiği röportajda, “Filmi ilk kez gösterdiğimizde çok tuhaf bir şey oldu: Trump ekrana geldiğinde insanlar tezahürat etti. Ben de ‘Onu filmde bırakın. Bu seyirci için bir an’ dedim” dedi.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ