Özgür Özel’den Can Atalay açıklaması: Bu darbe girişimine karşı direneceğiz

Gezi Davası kapsamında halen Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliği düşürüldü. Meclis’te okutulan karar sonrası CHP lideri Özgür Özel’den sert tepki geldi.

Özgür Özel’den Can Atalay açıklaması: Bu darbe girişimine karşı direneceğiz

ozgur ozelden can atalay aciklamasi bu darbe girisimine karsi direnecegiz X9sn7w2f

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, cezaevindeki Milletvekili Can Atalay hakkındaki hüküm ile ilgili Yargıtay’dan gelen yazıyı TBMM Genel Kurulu’nda okuttu. Yazının okunması ile Atalay’ın milletvekilliği; Anayasa Mahkemesi’nin iki kez verdiği hak ihlali kararına rağmen düştü. Kararın ardından CHP lideri Özgür Özel, sosyal medya hesabından bir video yayımladı. Özel, şu ifadeleri kullandı;

*TBMM’de Can Atalay kararı okundu ve milletvekilliği düşürüldü. Bu AYM’nin iki kararına rağmen yapıldı. AYM kararına alt mahkemenin direnmesi görülecek iş değildi, direndiler. Buna Yargıtay’ın geçit vermesi olacak iş değildi, geçit verdiler.

KURTULMUŞ’A SERT TEPKİ

*Biraz önce karar okutulurken bu Meclis’in hakkını, hukukunu savunacak Meclis Başkanı neredeydi; Birleşik Arap Emirlikleri’ndeydi.

*Bu okuttuğu karardan Meclis’e, millete ayar veriyorlar. Meclis Başkanı hala bu kararı neden okutmuyorsun diyorlar. Ve böyle bir karar okutuldu. Meclis Başkanı demişki ‘aman ben dışardayken okutun bu kararı’. Bekir Beye yetki vermiş, Bekir Bey vekalet ederken kararı okutmuş.

*Güya bu rezaletten kendini kurtaracak. Tam siyasi bir devekuşu. Başını BAE’ye gömünce bu yapılan büyük hukuksuzluğui Meclis’e saygısızlığı, sana saygısızlığı görmemiş mi oluyorsun.

*Sen görmüyorsun ama bütü gövdenle bu saray rejiminin içerisindesin ve ona kendini de kullandırtıyorsun. Burada elbette baş sorumlu.

*Saray’da oturan, bütün tepkileri kendisinde toplayan, Anayasayı kendisi için önce ihlal eden, sonra Anayasayı OHAL şartlarında kendine uyduran birisinin yargıyı da kontrol etmesidir.

“DARBE GİRİŞİMİNE DİRENECEĞİZ”

*Bu darbe girişimine karşı direneceğiz, mücadele edeceğiz. Bu mücadelede herkesi direnmeye, mücadeleye ve bu darbe girişimine karşı pozisyon almaya, tepki göstermeye davet ediyoruz!


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ