En Sağlıklı Kahvaltılık Seçildi: Maliyeti Sadece 10 Lira! Tansiyonu Dengeliyor, Ödemi Atıyor

Kahvaltı kültürü herkes için farklı algılanabiliyor. Kimileri kahvaltı denildiğinde mükellef bir sofra ve açık büfe kahvaltılıkların bulunmasını isterken, kimileri içinse kahvaltı basit bir mısır gevreği ve sütten ibarettir.Türkiye’de görülen yüksek …

En Sağlıklı Kahvaltılık Seçildi: Maliyeti Sadece 10 Lira! Tansiyonu Dengeliyor, Ödemi Atıyor

Kahvaltı kültürü herkes için farklı algılanabiliyor. Kimileri kahvaltı denildiğinde mükellef bir sofra ve açık büfe kahvaltılıkların bulunmasını isterken, kimileri içinse kahvaltı basit bir mısır gevreği ve sütten ibarettir.

Türkiye’de görülen yüksek enflasyon, en sert yanını gıda fiyatlarında gösterirken kahvaltılık ürünlere eksiksiz şekilde ulaşabilmek toplumun büyük bölümü için artık mümkün değil. Bu nedenle milyonlarca insan kahvaltı öğününü atlamayı ya da basit atıştırmalıklarla geçiştirmeyi tercih ediyor.

yulaf1Beslenme uzmanları tarafından yapılan çalışmalarda, insan vücudu için en uygun kahvaltılık ürünler tespit edildi. Listede ilk sıralarda yer alan yulaf lapası, hem besin değerleri açısından hem de düşük maliyetiyle dikkat çekti.

REKLAM ALANI

EN FAYDALI KAHVALTILIK SEÇİLDİ

Darı tahıllarından yapılan yulaf lapası, mükemmel bir sağlıklı karbonhidrat ve lif kaynağıdır. Tahıllar içerisinde bulunduğu zengin mineral ve vitaminler ile vücudun ihtiyaç duyduğu birçok besin değerini sağlarken, bilim adamları yulaf lapasının kalp sağlığı için de oldukça faydalı olduğunu aktarıyor.

yulaf2Darı, yüksek magnezyumu nedeniyle buğday türleri arasında en sağlıklısı olarak biliniyor. Bulundurduğu mineraller özellikle ateroskleroz durumunda kan basıncını düşürmeye, kalp krizi ve felç riskini azaltmaya yardımcı olmakta.

KOLESTOROLLE MÜCADELEDE BİR NUMARA

Darı lapası, mineral ve vitaminlerin yanı sıra lif bakımından da zengin bir besin türüdür. Aynı zamanda kötü kolesterolün vücuttan atılması için de önemli bir yardımcıdır.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ