Evde Kas Geliştirmenin Püf Noktaları

Evde kas geliştirmek alt ve üst kas grupları için ayrı ayrı egzersizlerin olduğu ve bunları düzenli olarak tekrarlayınca sonuç veren bir aktivitedir.

Evde Kas Geliştirmenin Püf Noktaları

Evde Kas Gelistirmenin Puf Noktalari

Evde boş vakitlerde dinlenme dışı zamanlarda ne yapacağınızı şaşıran kişilerden misiniz? O halde size birçok kişinin yaptığı ve mutlaka aklınıza gelmiş olabilecek bir aktivite söyleyelim: Evde kas geliştirmek. Evde kas geliştirmek alt ve üst kas grupları için ayrı ayrı egzersizlerin olduğu ve bunları düzenli olarak tekrarlayınca sonuç veren bir aktivite. Bazı küçük detaylara dikkat edildiğinde ise hobi diyebileceğimiz evde kas geliştirmek, sağlığınıza ve kaslı güzel bir yapıda olmanıza katkı sağlar.

Haftada iki kez her kas grubunu çalıştıran bir egzersiz programı yapın

Etkili bir egzersiz programı geliştirmek, bir antrenörün yapmasına ihtiyaç duyduğunuz bir şey değildir. Antrenmanlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı, hızlı ve güvenli bir şekilde kas geliştirmenizi sağlayacak, takip edilmesi gereken birkaç basit, hatırlaması kolay yönerge vardır.

Hızlı ve güvenli bir şekilde kas kazanmak için ekstra tekrarlara değil mükemmel forma odaklanın

On tane düzgün şekilde şınav çekmek, yirmi tane baştan savma ve kötü şınav çekmekten çok daha etkilidir. Her egzersiz hareketinin düzensiz ve tuhaf değil, düzgün, akıcı ve yavaş olmasına dikkat edin.

Tam vücut egzersizi ile kasları esnetmek için yoga yapın

Yoga, kaslarınızı güçlendirmenize ve esneklik kazanmanıza yardımcı olduğu için daha büyük kas gruplarını çalıştırmak için başka bir seçenektir. Kolay, sakin seanslar dinlenme günleri için harikadır ve rutininizi karıştırmak için kendinizi daha zorlu egzersizlerle zorlayabilirsiniz. Spor salonu ekipmanı olmadan keyif alacağınız egzersizler bulmakta zorlanıyorsanız, yoga basit ve etkili bir yöntemdir.

Her setin son 2-3 tekrarının zor olsa bile kendinizi zorlayın

Gerçekten kas gelişimi istiyorsanız kendinizi zorlamanız gerekecek. Kendi vücudunuz antrenmanınızın en iyi göstergesidir, bu nedenle kaslarınız yoruluncaya kadar çalışmaya devam edin. Her setin sonunda biraz zorlanabilirsiniz. Bu iyi bir şey, yarım bırakmayın.

Protein ağırlıklı ancak yağ oranı düşük dengeli bir beslenme izleyin

Bu püf nokta, her gün protein karışımları tüketmeniz veya her tatlıyı kesmeniz gerektiği anlamına gelmez. İyi bir beslenme, tam tahıllara, meyve ve sebzelere ve tavuk, balık, yumurta ve fasulye gibi yağsız proteinlere odaklanan dengeli bir beslenmedir.

Kaynak: Kastamonu Haber


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ